Poligrafia Katowice
Druk offsetowy, cyfrowy UV


Wizytówki plastikowe 0,5 mm

Wizytówki plastikowe drukowane są na tworzywie sztucznym PVC o grubości 0,5 mm przy użyciu nowoczesnej technologii bezwodnego druku offsetowego UV. Cechuje je mniejsza sztywność i grubość, w porównaniu do kart kredytowych.

Specyfikacja produktu

 • format:
  • 90 x 50 mm
  • lub 85 x 55 mm
 • ilość stron: 2
 • Tworzywo sztuczne PVC 0,5 mm
 • kształt narożników: prostokątne
 • wykończenie błysk
 • zadruk: dwustronny 4/4 (pełen kolor po obu stronach)

Infolinia

Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 900 - 1700

32 269 40 69

tel. kom: 505 968 788

Nasi specjaliści pomogą Ci rozwiązać wszelkie wątpliwości.
czytaj więcej

Szczegółowe dane Wizytówki plastikowe 0,5 mm

 • format:
  • 90 x 50 mm
  • lub 85 x 55 mm
 • ilość stron: 2
 • Tworzywo sztuczne PVC 0,5 mm
 • kształt narożników: prostokątne
 • wykończenie błysk
 • zadruk: dwustronny 4/4 (pełen kolor po obu stronach)
Nakład (szt.) Cena
500 449 zł 393 zł
1000 625 zł 547 zł
2000 1243 zł 1087 zł
3000 1853 zł 1622 zł
4000 2460 zł 2153 zł
5000 3057 zł 2675 zł
6000 3650 zł 3194 zł
7000 4238 zł 3708 zł
8000 4817 zł 4215 zł
9000 5391 zł 4717 zł
10000 5959 zł 5214 zł
Czerwonym kolorem zaznaczono ceny promocyjne ważne do 2022-12-14

Indywidualny projekt: 80 zł

W/w ceny są cenami netto, do których należy doliczyć podatek VAT 23%
Przy akceptacji plików do godziny 12:00, termin realizacji: do 9 dni roboczych + wysyłka
Dla tego produktu przesyłka kurierska + 19 zł netto (paczka do 30 kg.) na terenie Polski.

Brak możliwości odbioru osobistego.
Format netto
Wymiary wizytówki: 90 x 50 mm lub 85 x 55 mm

Format brutto pliku
Poprawnie przygotowany plik powinien mieć wymiary: 94 x 54 mm lub 89 x 59 mm.

Format brutto jest to format netto powiększony o spad.

Spad
Jeżeli w projekcie jest tło (jednolite lub obrazek) prosimy pamietać, aby wystawało poza obszar projektu 2 mm z każdej strony. Przycinając produkt do właściwego rozmiaru spad jest usuwany.

Wewnętrzny margines
Prosimy nie umieszczać zbyt blisko linii cięcia istotnych elementów projektu (tekstów, logo itp.) - bezpieczna odległość wynosi 3 mm.

Pliki
Akceptowane przez nas formaty plików to PDF, TIFF, PSD, AI, EPS.

Zachęcamy do skorzystania z naszego działu Pomoc gdzie znajdą Państwo wiele cennych pod względem technicznym informacji dotyczących prawidłowego przygotowania projektu, np. związanych z kolorystyką, czcionkami, rozdzielczością, itp.

Pomoc
W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą i prosimy o kontakt zarówno telefoniczny (korzystając z naszej infolinii) jaki i pisemny (e-mailowy).
Specyfika i ograniczenia druku na PVC
 

Kolorystyka w druku na PVC
Materiał PVC jest specyficznym i stosunkowo nowym materiałem w druku offsetowym. Ma inną strukturę i inaczej niż papier adaptuje farbę. W druku offsetowym UV używane są również zupełnie innego rodzaju farby. Dlatego też nie należy sugerować się kolorystyką prac wydrukowanych na papierze. Będzie ona się zatem różnić w tym samym projekcie wydrukowanym na papierze i na PVC. Wynika to z technologicznych ograniczeń druku UV i ze specyfiki materiału. Kolorystyka zatem może być nieco inna, nawet po zastosowaniu przez nas odpowiednich profili kolorystycznych, upodabniających ją do tej na papierze.

 


Rys. Porównanie kolorystyki druku na papierze i PVC na wybranych wzorach.

Różnice kolorystyczne w jednym nakładzie
PVC jest trudnym materiałem do druku, zwłaszcza w małych nakładach. Normalną sprawą jest, że w obrębie jednego nakładu mogą występować różnice kolorystyczne. Wynikają one oczywiście z ograniczeń technologii. Aby perfekcyjnie przygotować maszynę do druku należałoby zużyć dużo więcej materiału. Maksymalne różnice kolorystyczne w nakładzie mierzone spektrofotometrem sięgają ΔEE = 8.
Cały czas jednak pracujemy nad tym, aby różnice kolorystyczne były jak najmniejsze tak aby w niskiej cenie otrzymali Państwo jak najlepszej jakości produkt. 

W przypadku produktów linii Plastic priorytetem jest cena. Nie są więc one właściwą ofertą dla bardzo wymagających klientów. Przy zamówieniach, w których narzucona jest bardzo duża precyzja kolorystyczna zalecamy wybranie innej oferty - kart personalizowanych u ukierunkowanych na taki produkt producentów. Orientacyjny koszt takich kart to 2 - 3 zł za sztukę (w zależności od producenta).

 


Rys. Kolorystyka w obrębie jednego nakładu.

Czerń w projektach
WAŻNE: Aktualizacja w związku z drukiem na maszynie KBA genius 52UV
Czerń w druku UV na PVC uzyskiwana jest inaczej niż przy klasycznym druku offsetowym na papierze. Farba czarna w druku UV mocno kryje podłoże drukowe. Dla osiągnięcia bardzo dobrego efektu wizualnego zalecane jest stosowanie 100 % K (czarnego) oraz dodanie po 30 % pozostałych kolorów z gamy CMYK.

Introligatornia
Ze względu na specyfikę materiału tolerancja obróbki introligatorskiej jest tu nieco większa niż przy klasycznej obróbce papieru. Materiał PVC otrzymywany przez nas od producenta ma większą tolerancję wymiarów, już przed obróbką. Stąd też przy cięciu PVC mogą wystąpić niewielkie różnice.

 


Rys. Większa tolerancja wymiarów arkuszy PVC w stosie
otrzymanym od producenta.

Jak mam więc przygotować projekt, aby było dobrze?
 • Unikaj ciemnych, jednokolorowych teł (np. w kolorze brązowym, fioletowym, granatowym). Z naszego doświadczenia wynika, że najlepsze są projekty zróżnicowane kolorystycznie, bogate w kolory. Gdy rozdajesz karty plastikowe klientom, niewielkie różnice kolorystycznenie nie mają dużego znaczenia
 


Rys. Bogate w kolory, zróżnicowane projekty dobrze sprawdzają się w druku UV na PVC.
 
 • Przy aplach czarnych - stosuj 100% czarnego oraz po 30 % pozostałych kolorów z gamy CMYK aby uzyskać głęboką czerń.
 


Rys. Głęboka czerń po zastosowaniu 100% K i po 30% kolorów Cyan, Magenta i Yellow. 
 
 • Unikaj w projektach ramek, które mogą uwidaczniać nieznaczne przesunięcia introligatorskie.
 


Rys. Zastosowanie ramki uwidacznia przesunięcia introligatorskie.
 

Personalizacja
Rodzaj tworzywa z którego są wykonane produkty plastikowe ogranicza możliwości ich personalizacji, nie jest możliwa numeracja czy zadruk kart w typowych drukarkach do personalizacji kart kredytowych (np. drukarkach sublimacyjnych).


Czym pisać po PVC?
Na tworzywach sztucznych można pisać wybranymi markerami. Nie wszystkie nadają się do tego celu, pismo może się rozmazywać. Z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej do tego celu nadają się markery spirytusowe do płyt CD.


Podłoża przezroczyste - przygotowanie pliku.

Wskazówki do przygotowania projektu do druku na przeźroczystym podłożu.

Druk na przeźroczystym podłożu umożliwia stworzenie projektu z nowymi walorami estetycznymi, tzn. można zaprojektować elementy przeźroczyste oraz nieprzeźroczyste.
Elementy projektu, które mają być nieprzeźroczyste (na białym tle) należy poddrukować białą farbą podkładową. W tym celu należy odpowiednio przygotować projekt uwzględniający przeźroczystości.

Jak przygotować projekt z do druku na przeźroczystym podłożu ?

1. Cały projekt przygotowujemy w programie wektorowym, np. CorelDraw lub Illustrator. Po przygotowaniu grafiki do druku w CMYK tworzymy nową warstwę o nazwie "White" i umieszczamy na niej elementy, które mają być podrukowane białą farbą podkładową, tzn. mają być nieprzeźroczyste. 

2. Farby CMYK są transparente, więc jeśli na fragmencie projektu chcemy uzyskać efekt podobny do druku na białym podłożu, należy go poddrukować białą farbą. Podruk białą farbą nie zapewnia nam jednak pełnej nieprzeźroczystości. Do poddruku białą farbą powinno się wybrać barwne elementy, należy natomiast unikać poddruku czarnych lub szarych elementów, a zwłaszcza drobnych tekstów. Obszary nie poddrukowane białą farbą będą transparente, np. czerwona powierzchnia będzie wyglądać jak czerwony filtr rozpraszający.

3. Elementy z którego będzie złożony projekt białego podkładu musi mieć zadany kolor specjalny o nazwie "White". Zalecane jest aby białe obiekty zawierały 100% koloru White, choć jest dopuszczalne zastosowanie pośrednich wartości White dla uzyskanie półprzezroczystego tła. Elementy "White" powinny mieć zadaną opcję "overprint" ("nadrukuj").

4. Dla zobrazowania przybliżonego efektu końcowego można utworzyć niedrukowalną warstwę "tło" z szarą aplą i umieścić ją pod warstwami z projektem. Taki podgląd nie pokazuje jednak transparentności farb. 

5. Po zakończeniu projektu, warstwę "White" należy przenieść powyżej warstw z projektem w CMYK, i sprawdzić czy wszystkie białe elementy mają włączoną opcję "overprint" zarówno w wypełnieniu jak i obrysie. Można to łatwo sprawdzić włączając podgląd nadrukowania. 

6. Tak przygotowany projekt z białym kolorem należy przesłać w postaci otwartej, np. cdr lub ai. Projekt również można zapisać do pdf, przy czym należy zwrócić uwagę aby plik pdf zawierał 5 kolorów, tzn. CMYK + White. 

Pobierz przykładowy projekt przygotowany do druku na przeźroczystym podłożu:
format PDF (484.07 KB)

 
Jeżeli nie masz dostępu w tej chwili do konta pocztowego, możesz wysłać zapytanie / zamówienie dla produktu

Wizytówki plastikowe 0,5 mm za pomocą formularza zamieszczonego poniżej:

Priorytet:
* Imię i Nazwisko / Firma:
** Telefon:
** E-mail:
* Ilość:
* Posiadam projekt przygotowany do druku:
* Odbiór towaru:
* Treść:
Skąd dowiedzieli się Państwo o naszej ofercie ?:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Neta.pl:


(*) pola obowiązkowe
(**) wypełnij przynajmniej jedno z wymaganych pól